Urządzenia i akcesoria

Nakładanie powłok ochronnych na metale lub niemetale, czyli metalizacja natryskowa, to czynność wymagająca wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Oferujemy zestawy do metalizacji natryskowej firmy Sulzer, które umożliwią łatwe i szybkie nanoszenie zabezpieczających powłok antykorozyjnych. Zestawy wyposażone są w ergonomiczny, dopasowany do naturalnej pozycji dłoni w trakcie pracy, nowoczesny pistolet natryskowy. Urządzenia do metalizacji Sulzer, stosowane są w wielu gałęziach przemysłu, co świadczy o ich funkcjonalności i wszechstronności. Precyzyjne wykonanie z dbałością o każdy najmniejszy szczegół sprawia natomiast, że niezawodnie spełniają one swoje zadanie przez długie lata.

 DYSTRYBUTOR:

Sulzer LOGO 400

Firma Avis Anna Wiśniewska jest dystrybutorem Firmy Sulzer Metco


 

Opis procesu metalizacji

W procesie Elektrycznej Metalizacji łukowej zastosowane są dwa druty, zazwyczaj takiego samego rodzaju, jako surowiec powłoki.Zostają one naładowane elektrycznie przeciwnymi ładunkami, a następnie doprowadzone do pistoletu. Prędkość podawania jest kontrolowana przez moduł podający. Kiedy oba druty zetkną się ze sobą w punkcie stykowym w pistolecie, przeciwne ładunki na drutach wytwarzają dostateczną ilość energii aby na bieżąco topić końcówki drutów. Sprężone powietrze z pistoletu atomizuje stopiony materiał i natryskuje go na powierzchnię formując powłokę.


 

EA600 275

Sulzer Metco ECO ARC 350

Elektryczne urządzenie ECO ARC 350 do Metalizacji natryskowej, łukowej, jest kompaktowym zestawem do natrysku wysokiej jakości powłok antykorozyjnych: cynkowych, cynkowo-aluminiowych, aluminiowych oraz aluminiowo-magnezowych.

 

EA600 275

Sulzer Metco ECO ARC 600

Elektryczne urządzenie do Metalizacji natryskowej, łukowej. Jest to duży i wydajny zestaw do natrysku wysokiej jakości powłok antykorozyjnych: cynkowych, cynkowo-aluminiowych, aluminiowych oraz aluminiowo-magnezowych.

 

LD U3 175

 

Sulzer Metco LD/U3

Pistolet natryskowy LD/U3 jest lekki i zaprojektowany tak aby był bezpieczny. Jest ergonomiczny i waży tylko 3 kg. Jest wyposażony w zintegrowaną rękojeść bezpieczeństwa aby zapobiec uszkodzeniu ciała operatora lub osób w pobliżu kiedy pistolet zostanie upuszczony.

 

 

ExtensionCart 270

Zestaw przedłużający węży Sulzer

Jest przeznaczony do natrysku w trudno dostępnych miejscach, gdzie wymagana jest duży zasięg węży, od maszyny.

Zestaw integruje się z już posiadanym urządzeniem ECO ARC 350.

p1

Zestaw do metalizacji płomieniowej

Elektryczne urządzenie do Metalizacji natryskowej, łukowej. Jest to duży i wydajny zestaw do natrysku wysokiej jakości powłok antykorozyjnych: cynkowych, cynkowo-aluminiowych, aluminiowych oraz aluminiowo-magnezowych.

 

LUNA 250

Aparat Wężowy Sprężonego Powietrza LUNA

Aparat Wężowy Sprężonego Powietrza
PN-EN 271 MH 211/8 "LUNA" ReS-4M; ReS-4M/O/H
przeznaczony do ochrony osób na stanowiskach do metalizacji natryskowej.