Dysze do malowania

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Agregaty malarskie znacznie ułatwiają nakładanie powłok lakierniczych na różne powierzchnie. Zakup odpowiedniego urządzenia jest jednak dopiero pierwszym krokiem do uzyskania optymalnych efektów. Aby cieszyć się łatwą i przyjemną pracą, bez zbędnych strat materiału, niezbędne będzie dobranie właściwej dyszy. W naszej ofercie znajdziesz dysze dopasowane do potrzeb, cechujące się wysoką jakością oraz wytrzymałością.

Dysze do malowania

Dysze do malowania są niezbędnym elementem, który wykorzystujemy podczas malowania natryskowego. Odpowiednio dobrane, pozwolą nam nie tylko uzyskać doskonałe efekty, ale również znacząco zmniejszą zużycie farby. Dzięki dopasowaniu szerokości i wielkości wlotu możemy skrócić czas prac, a także zyskać większą kontrolę nad malowaną powierzchnią.

Wybór odpowiedniego rozmiaru dyszy zależy przede wszystkim od rodzaju stosowanej przez nas farby oraz rodzaju malowanej powierzchni. Znaczenie ma również wydajność pompy, która w dużym stopniu może warunkować wielkość strumienia.

Jak wybrać odpowiednią dyszę

Dysze do malowania oznaczone są numerami, które oznaczają ich wymiary oraz kąt natrysku. Pierwsza z cyfr oznacza kąt, a dwie ostatnie grubość otworu i jednocześnie maksymalną wydajność agregatu malarskiego. Uzyskanie szerokości pasa malarskiego uzyskujemy, mnożąc pierwszą cyfrę przez 5. Przykładowo dysza oznaczona 4 16, będzie rozpylała farbę w pasie 20 cm.

Wielkość otworu warunkuje, z jakiej farby będziemy mogli efektywnie korzystać. Ogólna zasada jest tak, że im gęstsza jest farba, tym mniejszy wylot możemy zastosować. Najważniejsze jest jednak aby nie przekraczać wielkości dyszy w stosunku do mocy naszego agregatu. Zastosowanie większej niż zalecana dyszy spowoduje spadek ciśnienia, a w efekcie urządzenie straci swoje właściwości natryskowe. Przed zakupem dyszy każdorazowo warto sprawdzić jaką maksymalną wielkość jest w stanie obsłużyć nasz model agregatu.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z polityką cookie i prywatnosci.