Piaskowanie śrutowanie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 45

Piaskowanie i śrutowanie – najpopularniejsze metody oczyszczania powierzchni metali

Metale zwykle poddawane są podstawowej obróbce a następnie malowaniu proszkowemu. Niezbędne jest dokładne oczyszczenie powierzchni, aby uzyskać zamierzony efekt. Piaskowanie i śrutowanie to metody, z których korzysta się najczęściej. Niezwykle istotny jest dobór odpowiednich i profesjonalnych akcesoriów do piaskowania.

Piaskowanie oraz śrutowanie to metody, które skutkują uzyskaniem podobnych rezultatów, mimo iż znacząco różnią się między sobą. Obie technologie są stosowane w tych samych sektorach przemysłu, np. przemysł metalowy, odlewniczy i samolotowy. Na czym polegają obie metody? Jakie akcesoria do piaskowania są wykorzystywane?

Piaskowanie

Piaskowanie jest obróbką strumieniowo-ciśnieniową. Akcesoria do piaskowania, które są wykorzystywane w przypadku tej metody to materiały ścierne. Najczęściej stosowane są: szkło, żużel, szlaka miedziowa lub drobiny piasku znajdujące się w strumieniu sprężonego powietrza lub sprężonej cieszy. Tego typu akcesoria do piaskowania pozwalają na uzyskanie powierzchni pozbawionej jakichkolwiek zanieczyszczeń. Uzyskany poziom szorstkości pozwala na dokładne pomalowanie powierzchni. Piaskowanie to metoda, która doskonale sprawdzi się podczas malowania załamań lub innych trudno dostępnych powierzchni. To najlepsza technologia stosowana podczas czyszczenia metali o skomplikowanych kształtach. Piaskowanie pozostawia metal idealnie równy, czysty i gładki.

Śrutowanie

Śrutowanie to jedna z form piaskowania. Ta metoda pozwala na wykorzystanie innego materiału. Czyszczenie metalu odbywa się przy użyciu śrutu, który może mieć formę np. korundu lub szklanych kulek. Czyszczenie jest przeprowadzane w odrębnym pomieszczeniu, co pozwala na odzyskanie śrutu i wykorzystanie ponownie. Technologia pozwala na wzmocnienie metalu oraz wypolerowanie go. Śrutowanie można podzielić na pneumatyczne i wirnikowe.

Piaskowanie i śrutowanie – różnice

Śrutowanie jest jedną z form piaskowania. Obie metody różnią się przede wszystkim rodzajem materiału, który jest wykorzystywany do czyszczenia metalu. Jedna i druga metoda może być stosowana do oczyszczania powierzchni np. konstrukcji stalowych, felg aluminiowych, karoserii. Służą do usunięcia korozji, rdzy, starej powłoki malarskiej. Niezbędne są odpowiednie zabezpieczenia stosowane w obu metodach. Niezbędne jest przestrzeganie zasad BHP, odpowiednie przeszkolenie, zapewnienie niezbędnej cyrkulacji powietrza oraz ubrania ochronne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z polityką cookie i prywatnosci.