Pistolety do malowania WIWA GRACO TRITECH

Żaden agregat malarski nie może obyć się bez dobrej jakości pistoletu do malowania. Jest to bardzo istotna część tego urządzenia, która jest zwykle najczęściej narażona na uszkodzenia i pęknięcia. W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór pistoletów do wszelkich rodzajów urządzeń, spełniających nawet najbardziej wygórowane oczekiwania oraz spełniające rygorystyczne wymogi jakościowe.

Pistolety do malowania

Pistolety do malowania natryskowego mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, różniących się wytrzymałością i żywotnością. Do najtrwalszych należą te wykonane z metalu. Nie ulegną one łatwym uszczerbkom mechanicznym, a tym samym będą nam służyć przez długi czas.

Dobierając pistolet, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego jakość, ale również na rodzaj zastosowanej w nim dyszy. Nie każdy pistolet będzie nadawał się do danego typu agregatu malarskiego. Przed zakupem warto sprawdzić jaki pistolet będzie odpowiedni dla agregatu oraz stosowanej przez nas farby

Rodzaje pistoletów malarskich

Na rynku znajdziemy pistolety niskociśnieniowe  oraz wysokociśnieniowe. Te ostatnie cechują się najwyższym zużyciem farby, jednak poprzez szeroki strumień wyrzucanej farby są najszybszą metodą malowania. Zalecane są do malowania dużych powierzchni.

Pistolety niskociśnieniowe idealnie sprawdzą się w sytuacjach, gdzie powierzchnia do malowania nie jest zbyt duża. Dysza tego typu pistoletu posiada więcej otworów, co w efekcie daje obniżone ciśnienie. Sprawia to, że nie wykorzystuje on tak dużo farby, jak wysokociśnieniowy, jednak musimy liczyć się z dłuższym czasem malowania.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z polityką cookie i prywatnosci.