Podgrzewacze farby

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Podgrzewacze farb mają na celu zmniejszenie zużycia rozpuszczalników w farbach oraz zmniejszenie ciśnienia potrzebnego do rozpylenia farby. Przekłada się to na bardziej ekonomiczne wykorzystanie materiałów oraz pozytywnie oddziałuje na żywotność sprzętu używanego do natrysku. W naszej ofercie znajdziesz podgrzewacze przepływowe oraz zanurzalne, mogące podgrzać nawet małe ilości farby.

Podgrzewacze farby

Podgrzewaczy farb stosuje się głównie w przemysłowych zakładach produkcyjnych. Znajdują zastosowanie podczas produkcji maszyn budowlanych oraz rolniczych. Używa się ich w produkcji sprzętu AGD, mebli, wyrobów lakierowanych, a także w wytwórniach konstrukcji stalowych.

Farby podgrzewa się w celu uzyskania przez nie odpowiedniej “lepkości”, a więc w celu dostosowanie ich do danej powierzchni. Dzięki temu można osiągnąć optymalne efekty malowania oraz uzyskać pożądaną przyczepność. Proces pozwala zmniejszyć ilość dodawanych do farb rozpuszczalników, które nie tylko tworzą szkodliwe opary, ale również pozwala w dużym stopniu wpływać na wolniejsze zużycie sprzętu natryskowego.

Zalety stosowania podgrzewaczy

Stosowanie podgrzewaczy do farb w bardzo dużym stopniu wpływa na zmniejszone koszty całości malowania. Wpływają one na mniejsze zużycie prawie wszystkich czynników wykorzystywanych podczas malowania natryskowego. Przede wszystkim zauważalne jest zmniejszone użycie rozpuszczalników, a co za tym idzie, zmniejsza się ilość oparów w pomieszczeniu. Oznacza to mniej wydatków na wentylację oraz lepszą produktywność ludzi, którzy nie są w tak dużym stopniu narażeni na czynniki szkodliwe. Zyskujemy również zdecydowanie lepszą jakość pokrycia. Dzięki mniejszemu rozcieńczeniu materiału jesteśmy w stanie otrzymać zadowalający efekt już po jednokrotnym malowaniu. Widoczne są ponadto różnice w czasie schnięcia farby, która w każdych warunkach jest zauważalnie szybsza. Nie bez znaczenia jest też większa żywotność węży malarskich oraz dysz, które nie są wystawiane na niepożądane działanie rozpuszczalnika w tak dużym stopniu.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z polityką cookie i prywatnosci.